Praska Akademia Nowych Mediów - edycja I

Licealisto, Gimnazjalisto z Warszawy!

Zapraszamy Cię na profesjonalny i bezpłatny kurs nowoczesnego dziennikarstwa, z wykorzystaniem technik współczesnego przekazu i produkcji telewizyjnej, prowadzony przez doświadczonych ludzi mediów!

Jak się zapisać?
1. Dołącz do tego wydarzenia na FB; https://www.facebook.com/events/1048402081915224/
2. Wypełnij formularz zgłoszeniowy (http://www.bit.ly/zgłoszenie_PANM );
3. Poczekaj na przesłanie potwierdzenia zapisu, a następnie wydrukuj i daj rodzicom/opiekunom do podpisania dokumenty, które dostaniesz w załączniku;
4. Skan podpisanego przez rodzica/opiekuna zgłoszenia, prześlij na adres: sekretariat@rodzinnawarszawa.pl.

Przekażemy Ci podstawowe umiejętności dziennikarsko-reporterskie oraz przygotujemy do realizacji filmowych materiałów informacyjno-publicystycznych. Tak przygotowany rozpoczniesz podbój nowoczesnych serwisów informacyjnych, będziesz też mógł zostać samodzielnym publicystą, np. za pośrednictwem platformy YouTube. Dla zainteresowanych mamy wyjątkowy bonus: praktyki w warszawskich mediach (telewizji, radiu, kanałach internetowych).
Postaramy się rozwinąć Twoje umiejętności korzystania z ogólnie dostępnych urządzeń elektronicznych, których możliwości pozwalają na prawidłowe przygotowanie materiału np. na bloga lub vloga

Podczas kursu zapoznasz się z najnowszymi trendami nowoczesnego dziennikarstwa, m.in. jak wykonuje się materiały publicystyczne techniką MoJo - przy użyciu smartfonów.

Dlaczego to robimy?
Chcemy Ci przekazać jak najwięcej wiedzy w zakresie nowych mediów i technik realizacji materiałów informacyjnych. Chcemy też ukazać, jak wielki wpływ na rzeczywistość oraz sposób jej podania i odbioru możesz mieć Ty sam, przy pomocy technik dostępnych na wyciągnięcie ręki.

Na czym będziesz pracował?
Do Twojej dyspozycji oddajemy profesjonalnie wyposażone studio telewizyjne, podstawowe narzędzie pracy - smartphony oraz salę wykładowo-komputerową wyposażoną w 7 zestawów do obróbki i montażu nakręconych materiałów- komputerów IMAC. Będziesz pracował na platformie APPLE – standardzie pracy współczesnych mediów. Podczas zajęć będziesz miał do dyspozycji również telefon Iphone. Studio telewizyjne, z którego będziecie mogli skorzystać, składa się z liveroomu oraz pomieszczenia realizatorskiego. Na wyposażeniu mamy trzy kamery studyjne Blackmagic, dedykowany mikser obrazu z systemem podglądu i odsłuchem dźwięku, pełny zestaw świateł w systemie zawieszenia lamp, stanowisko green screen, a także aneks kuchenny do produkcji programów kulinarnych.

Startujemy już 1 lipca 2016!
Na cztery tygodnie lipca przewidzieliśmy łącznie 80 godzin wykładów połączonych z warsztatami oraz zajęć praktycznych – w terenie.
Kurs przeprowadzimy w dwóch terminach (01.07 - 17.07.2016 i 18.07 - 31.07.2016), w każdej turze będzie mogło wziąć udział tylko jedenastu chętnych.

Zajęcia wykładowe i warsztaty stacjonarne będą odbywać się w siedzibie Stowarzyszenie Monopol Warszawski na warszawskiej Pradze Północ (Markowska 20/1) oraz w TV Młodzieżowa, studiu telewizyjnym, przy ul. Starej 4. Zajęcia praktyczne w terenie będą odbywać się na warszawskich ulicach oraz w innych, ogólnodostępnych miejscach publicznych.

Dla niezdecydowanych przewidzieliśmy krótkie spotkanie informacyjne, które odbędzie się dnia 22 czerwca 2016 roku o godz. 16:00 w siedzibie Stowarzyszenia Monopol Warszawski, przy ul. Markowskiej 20/1.

Uczestnictwo jest BEZPŁATNE.

wycieczki

Holandia 7 dni

Holandia 7 dni

Zapraszamy na wycieczkę do bajecznie kolorowej Holandii. Podczas niezapomnianej wyprawy odwiedzą Państwo najsłynniejsze miasta Holandii a wśród nich: Amsterdam, Gouda, Haarlem czy Utrecht.

 

Termin:29.04-5.05.2017
Cena:2150 zł

Karolin - siedziba zespołu Mazowsze

Karolin - siedziba zespołu Mazowsze

MAGIA SZTUKI tym razem zaprasza nas do odwiedzenia Karolina - siedziby zespołu Mazowsze na spektakl "Cud mniemany, czyli Krakowiacy i Górale"

Termin:24.04.2016
Cena:145 zł

Bydgoszcz

Bydgoszcz

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia Bydgoszczy - zwiedzanie miasta oraz udział w spektaklu "La Traviata" w bydgoskiej Operze, po drodze odwiedzimy równiez Toruń oraz Chełmno

Termin:13 - 14 maja 2016
Cena:270 zł
Stowarzyszenie Monopol Warszawski
projekt: WebReklama