Willa Żabińskich

Willa Żabińskich to zabytkowy obiekt zlokalizowany na terenie warszawskiego ZOO, będący niegdyś lokalem służbowym dyrektora Ogrodu – Jana Żabińskiego i jego rodziny.

W czasie II wojny światowej dom Żabińskich nazywany był „Willą pod zwariowaną gwiazdą”. Z miejscem tym związana jest fascynująca, wielowątkowa historia, która legła u podstaw projektu rewitalizacji obiektu, celem włączenia go do szlaku turystyki miejskiej pn. „Szlak Pianisty”, prowadzącego z kolei śladami Władysława Szpilmana, wielkiego polskiego pianisty pochodzenia żydowskiego. Prace nad rewitalizacją obiektu zostały zakończone. Zostały one zrealizowane z udziałem środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR) w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego, działanie 6.2 „Wykorzystanie walorów naturalnych i kulturowych dla rozwoju turystyki i rekreacji”.
 

Willa Żabińskich stanowi serce „Szlaku Pianisty”. Jest miejscem otwartym dla zwiedzających. W jej wnętrzach urządzono Izbę Pamięci. W Willi i przyległym ogrodzie odbywają się imprezy kulturalne – w szczególności koncerty fortepianowe – lecz także prelekcje, wystawy, odczyty, wieczory recytatorskie.

Dla grup zorganizowanych istnieje możliwość zwiedzania w dowolnym terminie w godzinach otwarcia Zoo, konieczna rezerwacja:

monopol@data.pl lub willa@zoo.waw.pl

wycieczki

Holandia 7 dni

Holandia 7 dni

Zapraszamy na wycieczkę do bajecznie kolorowej Holandii. Podczas niezapomnianej wyprawy odwiedzą Państwo najsłynniejsze miasta Holandii a wśród nich: Amsterdam, Gouda, Haarlem czy Utrecht.

 

Termin:29.04-5.05.2017
Cena:2150 zł

Karolin - siedziba zespołu Mazowsze

Karolin - siedziba zespołu Mazowsze

MAGIA SZTUKI tym razem zaprasza nas do odwiedzenia Karolina - siedziby zespołu Mazowsze na spektakl "Cud mniemany, czyli Krakowiacy i Górale"

Termin:24.04.2016
Cena:145 zł

Bydgoszcz

Bydgoszcz

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia Bydgoszczy - zwiedzanie miasta oraz udział w spektaklu "La Traviata" w bydgoskiej Operze, po drodze odwiedzimy równiez Toruń oraz Chełmno

Termin:13 - 14 maja 2016
Cena:270 zł
Stowarzyszenie Monopol Warszawski
projekt: WebReklama