Turystyka

Od początku istnienia prowadzimy aktywną działalność w zakresie turystyki miejskiej i krajoznawczej. Organizujemy wycieczki krajowe i zagraniczne, a także kursy dla pilotów oraz przewodników miejskich. Pokarzemy Wam fascynujące zakątki Warszawy, ale także oprowadzimy po Polsce śladami Templariuszy, postaci historycznych, trasami z legend, książek i filmów. Błękitnym autokarem zabierzemy Was w podróż po Europie.

Na przestrzeni ostatnich lat samodzielnie lub we współpracy z organizacjami partnerskimi zorganizowaliśmy już wyjazdy turystyczne do Holandii, Czech, Włoch, Austrii, Niemiec. Sami opracowujemy trasy wycieczek i programy zwiedzania, tak by najlepiej oddać ducha i charakter odwiedzanych miejsc, ale także po to by w pełni zaspokoić Wasze oczekiwania. Szczególnymi adresatami naszej oferty jest młodzież szkolna, dla której organizujemy wycieczki edukacyjne dostosowane do programów nauczania, w formule lekcji terenowych.

Od lat opracowujemy przewodniki turystyczne, głównie w postaci aplikacji przewodnickich na urządzenia mobilne. Możecie je pobrać klikając tu. Od 2006 roku prowadzimy także na warszawskiej Pradze Punkt Informacji Turystycznej.

Nasz zespół tworzy liczne grono zawodowych przewodników miejskich i pilotów wycieczek oraz ekspertów w zakresie varsavianistyki. Wśród nazwisk wymienić można: pana Janusza Owsianego – Prezesa Stowarzyszenia Monopol, uznanego varsavianistę, zawodowego przewodnika miejskiego; pana Jarosława Zielińskiego, historyka-varsavianistę, autora licznych publikacji nt. Warszawy; pana Mieczysława Janiszewskiego, „bajarza praskiego”, postać tak barwną, że stanowiącą atrakcję samą w sobie.

Działalność turystyczną, w tym w zakresie promocji turyzmu krajowego, prowadzimy we współpracy z organizacjami partnerskimi. Zaliczają się do nich m.in. Towarzystwo Przyjaciół Warszawy, PTTK, Warszawska Organizacja Turystyczna, Mazowiecka Regionalna Organizacja Turystyczna.

Wycieczki

Organizujemy autokarowe wycieczki objazdowe krajowe i zagraniczne. Do tej pory odwiedziliśmy już sporą część najciekawszych miejsc w Polsce, a także byliśmy we Włoszech, w Niemczech, Holandii, Czechach, Austrii. Zapraszamy Was do udziału w naszych kolejnych podróżach…

Spacery miejskie

Od lat organizujemy spacery miejskie po Warszawie. Naszą specjalizacją jest Praga. Opracowaliśmy kilka autorskich tras i programów zwiedzania tej dzielnicy tj. m.in. „Szlak Pianisty” (prowadzący po miejscach związanych z sylwetką Władysława Szpilmana oraz plenerach filmu „Pianista” w reżyserii Romana Polańskiego”), program „Koneser i okolice” (którego centralnym punktem jest rewitalizowany obiekt Warszawskiej Wytwórni Wódek „Koneser”), trasy: „Śladami Żydów Praskich” i „Praga wielu kultur”.

Turystyka tematyczna

Z myślą o tych wszystkich, którzy są ciekawi świata, przygotowujemy spersonalizowane, autorskie programy zwiedzania w kraju i zagranicą. Nasza oferta, oparta na potencjale turystyki tematycznej oraz wieloletnim doświadczeniu Stowarzyszenia, skierowana jest do różnych grup odbiorców: firm, uniwersytetów trzeciego wieku, szkół, pasjonatów określonych dziedzin i tematyki, ludzi pozytywnie „zakręconych”, obieżyświatów, smakoszy, oraz wszystkich innych osób oczekujących niebanalnego produktu turystycznego.

Nasze ostatnie wycieczki

 • POLSKA MAŁO ZNANA – ŁÓDŹ – ŚLADAMI „ZIEMI OBIECANEJ”

  Termin wycieczki – 25 maja 2019 Program wycieczki: Sobota – godz.8:00 wyjazd z Warszawy (Urząd Dzielnicy Ursynów) dojazd do Łodzi,- spacer ul.Piotrkowską, oglądanie najpiękniejszych pałaców secesyjnych w Łodzi, – zwiedzanie muzeum sztuki – Pałac Herbsta, – ok. godz.14. obiad,- dojazd do „Manufaktury” największego obiektu w Polsce, czas wolny, powrót do Warszawy ok. godz. 20 – [czytaj więcej]

 • Zapach Toskanii – Włochy 8 dni

  Termin: 4.06.2019 – 11.06.2019 Program wycieczki: 4 czerwca 2019 – wtorek godz. 5:00 wyjazd: Klembów (zbiórka 15 minut wcześniej) godz. 5:30 wyjazd: Warszawa Metro Marymont 02 ok. godz. 11-tej lunch na terenie Polski ok. godz. 21-szej dojazd do Włoch – zakwaterowanie i kolacja w hotelu 5 czerwca 2019 – środa po śniadaniu wykwaterowanie i wyjazd [czytaj więcej]

 • Pielgrzymka do Włoch 10 dni

  Termin: dla grup dowolny *Oferta cenowa szacunkowa – jesień 2017 Program: 5 października (czwartek): godz. 5:00 wyjazd: Warszawa – Tarchomin ok. godz. 10-tej lunch na terenie Polski ok. godz. 21-szej dojazd do Tarvisio – zakwaterowanie i kolacja w hotelu 6 października (piątek): Po śniadaniu w hotelu, wykwaterowanie przyjazd do Padwy (Bazylika św. Antoniego, Prato della [czytaj więcej]

 • Zapach Toskanii, 26.06.2017-03.07.2017

  Już czwarty raz byliśmy w tym niesamowitym miejscu. Tym razem pojechali z nami nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Markach. Na trasie wycieczki znalazły się m.in. przepiękne, nadmorskie Cinque Terre, zabytkowa Florencja, Piza ze swoją krzywą wieżą, renesansowa Ferrara oraz Lukka – miasto w którym urodził się i mieszkał słynny kompozytor – Giacomo Puccini. [czytaj więcej]

 • Ziemia Lubuska i Berlin, 15.06.2017-18.06.2017

  Po raz kolejny, tym razem z nauczycielami Zespołu Szkół w Tłuszczu, odwiedziliśmy Ziemię lubuską. Zwiedziliśmy m.in. Kostrzyń nad Odrą (znajdują się tam pozostałości potężnej twierdzy pruskiej), Gorzów Wielkopolski, a niezapomnianym punktem naszej wycieczki była wyprawa do Berlina

 • Kraków i Wieliczka, 25.05.2017-26.05.2017 i 7.06.2017-8.06.2017

  W tym roku zorganizowaliśmy dwie takie wyprawy. W obu uczestniczyły dzieci z warszawskich szkół podstawowych. Oprócz zwiedzania muzeów i zabytków dawnej stolicy Polski, wpadliśmy z wizytą do Smoka Wawelskiego – to obowiązkowy punkt wycieczek z dzieciakami. W kopalni soli w Wieliczce nasi podopieczni spotkali się z Soliludkiem, który zdradził im historię, legendy i obyczaje wielickich [czytaj więcej]

 • Holandia, 29.04.2017 – 05.05. 2017

  Już po raz drugi byliśmy w bajecznie kolorowej Holandii. Podczas tej niezapomnianej wyprawy odwiedziliśmy najsłynniejsze miasta Królestwa Niderlandów, a wśród nich: malowniczy Amsterdam poprzecinany siecią kanałów, Goudę rozsławioną na cały świat przez gatunek sera o tej samej nazwie, Utreht pamiętający jeszcze czasy rzymskie, czy zabytkowy Haarlem. W miasteczku Oudewater mieliśmy okazję zważyć się na słynnej [czytaj więcej]

 • Tropical Island Niemcy, 25.11.2016

  Walcząc z listopadową szarugą wybraliśmy się do tropików pod Berlinem. Tropical Island to największy na świecie kompleks rekreacyjno-rozrywkowy imitujący warunki tropikalne. Pod olbrzymią kopułą mieści się las deszczowy, SPA, basen w kształcie laguny. Centrum ma powierzchnię ponad 6 ha.

 • Toruń i Bory Tucholskie, 14.10.2016-16.10.2016

  Z okazji Dnia Nauczyciela w podróż zabraliśmy pedagogów ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Markach. Oprócz zwiedzania miasta rozsławionego przez Mikołaja Kopernika oraz przepyszne pierniki, pojechaliśmy na wspaniałą wycieczkę do Borów Tucholskich. Tam, oprócz podziwiania piękna przyrody, bawiliśmy się przez całą noc na szalonej imprezie przy rytmach muzyki.

 • Kaszuby, 15.09.2016-18.09.2016

  Kaszuby to niezwykła mieszanka: wspaniała przyroda, przepiękne widoki, barwna kultura, własny język, bogactwo zabytków. I choć trudno to wszystko poznać przez kilka dni: spróbowaliśmy. Zwiedziliśmy m.in.: fabrykę porcelany Lubiana i Muzeum Hymnu Polskiego w Będominie. Byliśmy w „Domu do Góry Nogami” w Szymbarku, a także odwiedziliśmy niezwykłe miejsca mocy z kamiennymi kręgami w Odrach.

 • Winobranie – Ziemia Lubuska, 7.09.2016-10.09.2016

  Na początku września 2016 wybraliśmy się na wycieczkę do Ziemi Lubuskiej na święto winobrania, organizowane corocznie w Zielonej Górze. Przy okazji zwiedziliśmy Gorzów Wielkopolski i Kostrzyń nad Odrą. Ten ostatni uznawany jest za najbardziej zniszczone wojną miasto na terenie dzisiejszej Polski, i nazywany czasem „polską Hiroszimą”. Wybraliśmy się także na wycieczkę do Berlina.

 • Wiedeń i Bratysława, 20.08.2016-23.08.2016

  O Wiedniu mówi się, że to jedno z miast o najwyższej jakości życia na świecie. Chyba nie ma w tym przesady. Wiedeń to miasto wyjątkowe: o imponującej ofercie kulturalnej, pełne niesamowitych atrakcji turystycznych, o wyjątkowej atmosferze i kolorycie. Tu historia miasta jest żywa niemal na każdej ulicy. W programie zwiedzania znalazły się punkty obowiązkowe: wpisany [czytaj więcej]

 • Rzym, 25.06.2016-1.07.2016

  Do Wiecznego Miasta wybraliśmy się z nauczycielami szkoły podstawowej nr 3 w Markach z okazji zakończenia roku szkolnego. Nie sposób opisać Rzymu w trzech zdaniach tak aby oddać jego atmosferę i bogactwo atrakcji turystycznych. Nie na darmo Rzym już od starożytności znany jest jako Wieczne Miasto (łac. Roma Aeterna), a także „stolica świata” (łac. caput [czytaj więcej]

 • IV Wizja Terenowa – Obwód AK Obroża, 9.04.2016

  W ramach Czwartej (autokarowej) wizji terenowej z cyklu „na przedpolach Warszawy” odwiedziliśmy miejsca pamięci na szlaku: Pęcice – Pruszków – Budy Zosine – Młochów – Zimne Doły – Powsin oraz Wilanów. Na polanie w Zimnych Dołach przy ognisku i grochówce z kuchni polowej odbyło się oficjalne zakończenie programu Obroża.

 • Niedziela Palmowa w Lipnicy Murowanej, 19.03.2016-20.03.2016

  W niedzielę Palmową pojechaliśmy do Lipnicy Murowanej, gdzie co roku odbywa się konkurs na najwyższą palmę wielkanocną. Oprócz Lipnicy Murowanej zwiedziliśmy pałac Lubomirskich w Wiśniczu oraz pałac w Niepołomicach zwany Małym Wawelem.

 • III Wizja Terenowa – Obwód AK Obroża 13.03.2016

  W ramach Trzeciej (autokarowej) wizji terenowej z cyklu „na przedpolach Warszawy” odwiedziliśmy miejsca pamięci na szlaku: Rembertów – Sulejówek – Wiązowna – Józefów – Celestynów – Karczew.

 • Świąteczny Kraków 06.12.2015-07.12.2015

  Tym razem do Krakowa pojechaliśmy ze słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku aby zobaczyć świąteczną iluminację tego pięknego miasta. Nie obyło się bez zwiedzania m.in. Muzeum Narodowego, podziemi krakowskiego Rynku oraz fabryki Schindlera.

 • II Wizja Terenowa – Obwód AK Obroża 21.11.2015

  Na trasie całodziennej autokarowej wizji terenowej znalazły się cmentarz na Białołęce, pałac w Jabłonnej, Legionowo, Zegrze, Nieporęt, Wólka Radzymińska, Struga, Pustelnik, Marki.

 • I Wizja Terenowa – Obwód AK Obroża 24.10.2015

  „Obroża” to kryptonim Obwodu VII Okręgu Warszawskiego Armii Krajowej, czyli elementu struktury wojskowej Polskiego Państwa Podziemnego. Program wizji terenowych, w formie całodziennych wycieczek autokarowych po miejscach pamięci, przygotowaliśmy dla upamiętnienia wybuchu Powstania Warszawskiego. W ramach I wizji terenowej odwiedziliśmy cmentarz wawrzyszewski, lotnisko bielańskie, Laski, Truskaw, Pociechę, Palmiry, Czosnów, Wiersze, Górki, Granicę i Ożarów.

 • Praga czeska, 17.05.2015-20.05.2015

  W czeskiej Pradze, w towarzystwie słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku, zwiedziliśmy najbardziej znane zakątki tego magicznego miasta, ciesząc oczy przepiękną panoramą roztaczającą się z Hradczan i Mostu Karola. Wzięliśmy także udział w koncercie Grających Fontann (Krizikova fontanna na praskim Vystaviste). Oprócz zwiedzania jednej z najpiękniejszych stolic europejskich, w programie naszej wycieczki znalazły się – niejako po [czytaj więcej]