Turystyka

Od początku istnienia prowadzimy aktywną działalność w zakresie turystyki miejskiej i krajoznawczej. Organizujemy wycieczki krajowe i zagraniczne, a także kursy dla pilotów oraz przewodników miejskich. Pokarzemy Wam fascynujące zakątki Warszawy, ale także oprowadzimy po Polsce śladami Templariuszy, postaci historycznych, trasami z legend, książek i filmów. Błękitnym autokarem zabierzemy Was w podróż po Europie.

Na przestrzeni ostatnich lat samodzielnie lub we współpracy z organizacjami partnerskimi zorganizowaliśmy już wyjazdy turystyczne do Holandii, Czech, Włoch, Austrii, Niemiec. Sami opracowujemy trasy wycieczek i programy zwiedzania, tak by najlepiej oddać ducha i charakter odwiedzanych miejsc, ale także po to by w pełni zaspokoić Wasze oczekiwania. Szczególnymi adresatami naszej oferty jest młodzież szkolna, dla której organizujemy wycieczki edukacyjne dostosowane do programów nauczania, w formule lekcji terenowych.

Od lat opracowujemy przewodniki turystyczne, głównie w postaci aplikacji przewodnickich na urządzenia mobilne. Możecie je pobrać klikając tu. Od 2006 roku prowadzimy także na warszawskiej Pradze Punkt Informacji Turystycznej.

Nasz zespół tworzy liczne grono zawodowych przewodników miejskich i pilotów wycieczek oraz ekspertów w zakresie varsavianistyki. Wśród nazwisk wymienić można: pana Janusza Owsianego – Prezesa Stowarzyszenia Monopol, uznanego varsavianistę, zawodowego przewodnika miejskiego; pana Jarosława Zielińskiego, historyka-varsavianistę, autora licznych publikacji nt. Warszawy; pana Mieczysława Janiszewskiego, „bajarza praskiego”, postać tak barwną, że stanowiącą atrakcję samą w sobie.

Działalność turystyczną, w tym w zakresie promocji turyzmu krajowego, prowadzimy we współpracy z organizacjami partnerskimi. Zaliczają się do nich m.in. Towarzystwo Przyjaciół Warszawy, PTTK, Warszawska Organizacja Turystyczna, Mazowiecka Regionalna Organizacja Turystyczna.

Wycieczki

Organizujemy autokarowe wycieczki objazdowe krajowe i zagraniczne. Do tej pory odwiedziliśmy już sporą część najciekawszych miejsc w Polsce, a także byliśmy we Włoszech, w Niemczech, Holandii, Czechach, Austrii. Zapraszamy Was do udziału w naszych kolejnych podróżach…

Spacery miejskie

Od lat organizujemy spacery miejskie po Warszawie. Naszą specjalizacją jest Praga. Opracowaliśmy kilka autorskich tras i programów zwiedzania tej dzielnicy tj. m.in. „Szlak Pianisty” (prowadzący po miejscach związanych z sylwetką Władysława Szpilmana oraz plenerach filmu „Pianista” w reżyserii Romana Polańskiego”), program „Koneser i okolice” (którego centralnym punktem jest rewitalizowany obiekt Warszawskiej Wytwórni Wódek „Koneser”), trasy: „Śladami Żydów Praskich” i „Praga wielu kultur”.

Turystyka tematyczna

Z myślą o tych wszystkich, którzy są ciekawi świata, przygotowujemy spersonalizowane, autorskie programy zwiedzania w kraju i zagranicą. Nasza oferta, oparta na potencjale turystyki tematycznej oraz wieloletnim doświadczeniu Stowarzyszenia, skierowana jest do różnych grup odbiorców: firm, uniwersytetów trzeciego wieku, szkół, pasjonatów określonych dziedzin i tematyki, ludzi pozytywnie „zakręconych”, obieżyświatów, smakoszy, oraz wszystkich innych osób oczekujących niebanalnego produktu turystycznego.