Powstańcy jadą do Mazowsza

3 grudnia w siedzibie Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze” w Otrębusach honorowymi gośćmi na koncercie „Kalejdoskop barw Polski” byli Powstańcy Warszawscy z Domu Wsparcia przy ulicy Nowolipie 22.

Miłym gestem w stronę wyjątkowych widzów było odśpiewanie przez chór Mazowsza dwóch pieśni patriotycznych z dedykacją dla Powstańców: „Warszawskie dzieci” oraz „Pałacyk Michla”.
Na koniec koncertu delegacja grupy weteranów: Jerzy Oględzki ps. „Jur” i Witold Wincenty Lisowski ps. „Prosty” wraz z Januszem Owsianym, opiekunem ośrodka, podarowali obraz i kwiaty oraz złożyli podziękowania na ręce dyrektora Jacka Bonieckiego.
W foyar czekał na zgromadzonych słodki poczęstunek i spotkanie z zespołem, a także wzruszające wydarzenie. Jedną z uczestniczek wycieczki była Zofia Czekalska ps. „Sosenka”, która przywiozła ze sobą własnoręcznie wykonane stroje ludowe. Jeden z nich był niebanalny i naznaczony historycznie. Pani Zofia występowała bowiem w nim w obozie jenieckim przed towarzyszkami niewoli.
Raz jeszcze bardzo serdecznie dziękujemy za zaproszenie, zapewnienie transportu i moc wrażeń podczas pobytu w Otrębusach.