Pomoc seniorom w święta i na co dzień

Dom Powstańców Warszawskich został otwarty 30 września 2018 roku. Jest to pierwsza placówka dedykowana żyjącym na terenie stolicy weteranom, gdzie mogą liczyć na ciepły posiłek, wsparcie w rehabilitacji, poradnictwo, wydarzenia kulturalne, a nade wszystko spotkania międzypokoleniowe. Obliczona na wsparcie dla około 30 osób. Placówka prowadzona przez organizację społeczną Stowarzyszenie Monopol Warszawski w partnerstwie z Towarzystwem Przyjaciół Warszawy, utrzymuje się z dofinansowania przez Miasto st. Warszawę oraz prowadzonych regularnie zbiórek.

Pandemia wszystko zmieniła. Z powodu zamknięcia wielu ośrodków dla seniorów i wyczerpania się budżetów licznych instytucji pomocowych do Domu Powstańców Warszawskich trafili Powstańcy Warszawscy z całego miasta szukający wsparcia. Nikomu nie została odmówiona pomoc. Obecnie Stowarzyszenie Monopol Warszawski zajmuje się  przeszło 130 osobami. Codziennie dostarczane są ciepłe obiady, leki i drobne zakupy.  Osoby wspierające podopiecznych pamiętają również o upominkach  na  urodziny. Fizjoterapeuci walczą o zachowanie jak najlepszej sprawności fizycznej. Psycholog dba o zapewnienie namiastki więzi międzyludzkich.

Największym pragnieniem Stowarzyszenia jest zdążyć z pomocą do wszystkich podopiecznych i nie martwić się, że może zabraknąć dla kogoś obiadu albo możliwości rehabilitacji. Jako organizacja non profit stowarzyszenie takiej pewności nie ma i bardzo liczy na hojność darczyńców.

Dlatego regularnie nawiązywana jest współpraca z instytucjami, firmami oraz osobami prywatnymi, a także uruchamiane są zbiórki celowe a wszystkie w ten sposób zebrane środki zostają przeznaczone na bieżące potrzeby i zapewnienie rehabilitacji Powstańcom Warszawskim nie tylko od święta, ale i na co dzień.