Targowa 56

Zabytkowy obiekt Targowa 56 (kamienica Mintera), będący od lat w stanie postępującej degradacji, jest położony w granicach kompleksu Bazaru Różyckiego. Stowarzyszenie postanowiło przygotować i wspólnie z miastem – przy wykorzystaniu środków unijnych – wdrożyć program umożliwiający jego ewentualne wykorzystanie jako bazy dla procesu odtworzenia i promowania zanikających praskich rzemiosł, których produkty mogłyby stanowić atrakcyjną ofertę handlową dla rewitalizowanego bazaru wraz z historyczny otoczeniem.

Obiekt może być miejscem lokalizacji specjalistycznego klastra gromadzącego skupisko powiązanych i podobnych co do organizacji i zasad funkcjonowania firm rzemieślniczych, których obsługa informacyjna, finansowa i infrastrukturalna scentralizowana w jednej komórce, ukierunkowana na usługi doradcze, pozyskiwanie technologii, źródeł finansowania, kontaktów i powiązań zaopatrzeniowych ograniczałoby do minimum ryzyko podjęcia działalności gospodarczej w tym obszarze.

Niezależnie w zrewitalizowanym obiekcie powinno się znaleźć miejsce dla specjalistycznego „bussines center” z funkcjami zbiorowego sekretariatu, zapleczem biurowym, salkami konferencyjnymi z obsługą dla gości Bazaru chcącym zaprezentować partnerom czy mediom swoją ofertę.