Działalność

Fundacja Na Strarej Pradze została założona w 2004 roku. Jest instytucją powołaną do życia przez Stowarzyszenie Monopol Warszawski, jednakże okazała się „dzieckiem” bardzo samodzielnym i przez szereg lat funkcjonowała zupełnie niezależnie. Głównym celem Fundacji jest ochrona dziedzictwa kulturowego Warszawy, ze szczególnym uwzględnieniem Pragi Północ.

W ramach działań Fundacji powołano do życia OFF-owy Teatr Wytwórnia. Uroczysta inauguracja działań Teatru odbyła się 6 listopada 2005 roku. To niezwykłe przedsięwzięcie zaistniało dzięki współpracy Fundacji na Starej Pradze, Janusza Owsianego ze Stowarzyszenia Monopol Warszawski oraz czwórki dramaturgów: Małgorzaty Owsiany, Radka Dobrowolskiego, Jacka Papisa i Moniki Powalisz (znanych jako grupa G8). Celem statutowym działalności grupy stało się kształtowanie życia kulturalnego stolicy i ożywianie go poprzez szereg niekonwencjonalnych działań artystycznych prawego brzegu miasta.

Uroczyste otwarcie obiektu, który gościł Teatr (ul. Markowska, róg Białostockiej) odbyło się 8 lutego 2006 roku. Teatr Wytwórnia stanowił rodzaj przestrzeni artystyczno-kulturalnej, na którą składała się m.in. scena dla widzów dorosłych i dzieci tzw. Mini Wytwórnia, sala wystawowa oraz kino, Teatr gościł też u siebie Europejski Festiwal Filmowy oraz ogólnopolski przegląd twórczości teatrów instytucjonalnych i niezależnych – HAJDPARK. Ambicją Teatru było kształtowanie życia kulturalnego stolicy i ożywianie go poprzez szereg niekonwencjonalnych działań z drugiego, "zapomnianego" brzegu miasta.

W związku z planowanym wyburzeniem obiektu, w którym znajdował się Teatr Wytwórnia, z końcem roku 2010 jego działalność została zamknięta.

 

wycieczki

Holandia 7 dni

Holandia 7 dni

Zapraszamy na wycieczkę do bajecznie kolorowej Holandii. Podczas niezapomnianej wyprawy odwiedzą Państwo najsłynniejsze miasta Holandii a wśród nich: Amsterdam, Gouda, Haarlem czy Utrecht.

 

Termin:29.04-5.05.2017
Cena:2150 zł

Karolin - siedziba zespołu Mazowsze

Karolin - siedziba zespołu Mazowsze

MAGIA SZTUKI tym razem zaprasza nas do odwiedzenia Karolina - siedziby zespołu Mazowsze na spektakl "Cud mniemany, czyli Krakowiacy i Górale"

Termin:24.04.2016
Cena:145 zł

Bydgoszcz

Bydgoszcz

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia Bydgoszczy - zwiedzanie miasta oraz udział w spektaklu "La Traviata" w bydgoskiej Operze, po drodze odwiedzimy równiez Toruń oraz Chełmno

Termin:13 - 14 maja 2016
Cena:270 zł
Stowarzyszenie Monopol Warszawski
projekt: WebReklama