Rewitalizacja warszawskiej Pragi

Rewitalizacja (łac. re+vita – dosłownie: przywrócenie do życia, ożywienie) to proces przemian przestrzennych, społecznych i ekonomicznych w zdegradowanych częściach miast, przyczyniający się do poprawy jakości życia mieszkańców, przywrócenia ładu przestrzennego oraz do ożywienia gospodarczego i odbudowy więzi społecznych. Wszystkie cele zawarte  w tym terminie są bliskie idei przyświecającej działalności Stowarzyszenia Monopol Warszawski, dlatego też podjeliśmy szereg działań mających za zadanie zrewitalizowanie niegdyś tętniących życiem praskich obiektów.

Stowarzyszenie Monopol Warszawski, jako członek Związku Stowarzyszeń Praskich zaangażował się w walkę o środki na stworzenie w budynkach przy ulicy Targowej 50/52 filii Muzeum Historycznego Miasta Stołecznego Warszawy. Przyznane na ten cel środki mają dać gwarancję realizacji placówki nowoczesnej będącej wizytówką i znakiem pamięci w tej części miasta, promującej samo miasto wśród gości wielkich imprez rozgrywających się po tej stronie Wisły. Przygotowany program zakłada formę otwartego muzeum z plenerowymi imprezami i dodatkowymi atrakcjami, przy wykorzystaniu sąsiedniego terenu Bazaru, jako atrakcyjnej przestrzeni uzupełniającej.

W planach Stowarzyszenia znajdują się również projekty rewitalizacji obiektu przy ulicy Targowej 56 (kamienica Mintera), który pragnęlibyśmy wykorzystać jako bazę dla procesu odtworzenia i promowania zanikających praskich rzemiosł oraz budynku położonego przy ulicy 11 Listopada 13/15, który może być przekształcony w hostel.
 

wycieczki

Holandia 7 dni

Holandia 7 dni

Zapraszamy na wycieczkę do bajecznie kolorowej Holandii. Podczas niezapomnianej wyprawy odwiedzą Państwo najsłynniejsze miasta Holandii a wśród nich: Amsterdam, Gouda, Haarlem czy Utrecht.

 

Termin:29.04-5.05.2017
Cena:2150 zł

Karolin - siedziba zespołu Mazowsze

Karolin - siedziba zespołu Mazowsze

MAGIA SZTUKI tym razem zaprasza nas do odwiedzenia Karolina - siedziby zespołu Mazowsze na spektakl "Cud mniemany, czyli Krakowiacy i Górale"

Termin:24.04.2016
Cena:145 zł

Bydgoszcz

Bydgoszcz

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia Bydgoszczy - zwiedzanie miasta oraz udział w spektaklu "La Traviata" w bydgoskiej Operze, po drodze odwiedzimy równiez Toruń oraz Chełmno

Termin:13 - 14 maja 2016
Cena:270 zł
Stowarzyszenie Monopol Warszawski
projekt: WebReklama